BAİBÜ ve Uluslararası Nakliyeciler Derneği Arasında Protokol İmzalandı.
-->

BAİBÜ ve Uluslararası Nakliyeciler Derneği Arasında Protokol İmzalandı.

06 Nisan 2022

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBÜ), Türkiye kara nakliye sektörünün en önemli meslek örgütlerinden biri olan Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) ile eğitimde iş birliği protokolü imzaladı.

Yeniçağa Yaşar Çelik Meslek Yüksekokulunda gerçekleştirilen toplantı ve imza törenine; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Aydın HİM, Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Bahattin ÖZTOPRAK, Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcıları Dr. Öğr. Üyesi Uğur SOYKAN ve Öğr. Gör. Veli BAŞARANOL, Meslek Yüksekokulu Sekreteri Murat MEMİŞ, Lojistik Programı öğretim elemanlarının  yanı sıra UND İcra Kurulu Başkanı Alper ÖZEL, UND İcra Kurulu Üyesi  ve Eğitim Merkezi Müdürü  Muammer ÜNLÜ, UND Bolu Bölge Temsilcisi Nusret ÖZARSLAN, UND Bolu Yönetim Kurulu Üyesi ve Ulu Uluslararası Nakliyat Yetkilisi Necati ÖZMEN, UND Bolu Çalışma Grubu Başkanı ve Kökez Nakliyat Yetkilisi Yılmaz BAKIRCI ve UND Bolu Üyemiz ve Bolu Beyi Nakliyat Temsilcisi Ömer GÜLEN katıldı. Protokol metni, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Aydın HİM ve UND İcra Kurulu Başkanı Alper ÖZEL tarafından imzalandı.

Protokol kapsamında, Yeniçağa Yaşar Çelik Meslek Yüksekokulu bünyesinde yer alan Lojistik ve Dış Ticaret Programlarında öğrenim gören öğrencilere staj imkânı sunularak öğrencilerimizin mesleki bilgi ve becerileri arttırılmaya çalışılacaktır. Ayrıca bu programlarda görevli akademik personelimize eğiticilerin eğitimi amacıyla birçok mesleki eğitim verilecek, ortak eğitim programları düzenlenecek ve ortak uluslararası projeler geliştirilmeye çalışılacaktır.

Protokol programı Meslek Yüksekokulumuzdaki Lojistik Simülasyon Laboratuvarının gezilmesiyle sona erdi.

 

DUYURULAR

  • Adres: Yeniçağa Yerleşkesi Camiatık Mah. Sultan Reşat Cad. No:103 14650 Yeniçağa/Bolu
  • Tel: +90 374 341 2076 Fax: +90 374 341 2077  
  • Email: yenicagaibu.edu.tr
Top