Öğrencilerin Dikkatine ! Yabancı Dil Muafiyet Sınavı Hakkında Önemli Duyuru !!!

28 Eylül 2020

Sınav 30.09.2020 Çarşamba günü saat 09:00 - 12:00 arası yapılacaktır. Size verilecek olan bu 3 saatlik süre zarfında sisteme giriş yaptığınız sürece sınavı tamamlamak için toplam 60 dakikanız olacaktır. Size verilecek olan bu 3 saat internet kesintisine karşı alınmış bir önlemdir, sınav süresi değildir.

Sınava girebilmek için size üniversitemiz tarafından verilmiş olan kullanıcı adı ve şifre aracılığıyla ueys.ibu.edu.tr adresine girerek tarafınıza tanımlanmış Zorunlu Yabancı Yabancı Dil (İngilizce I – II) Sınavı linkine tıklamanız gerekecektir.  Sınav süresi Zorunlu Yabancı Yabancı Dil (İngilizce I) Sınavı için 30 dakika, Zorunlu Yabancı Yabancı Dil (İngilizce II) Sınavı için 30 dakika olacaktır. Sınavı tamamlama süresi toplam 1 saat olacaktır (60 dakika). Size verilecek olan bu 3 saatlik süre zarfında sisteme giriş yaptığınız sürece sınavı tamamlamak için toplam 60 dakikanız olacaktır. Kullanıcı adı ve şifreler aşağıdaki şekilde tanımlanmıştır.

Kullanıcı Adı : Öğrenci Numaranız (Başında o olmadan)

Şifreniz   : TC Kimlik Numaranız

*Tıp Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesi öğrencilerinin Zorunlu Yabancı Yabancı Dil (İngilizce) Sınavı linkine tıklamaları gerekecektir. Sınav süresi toplam 1 saattir (60 dakika). Size verilecek olan bu 3 saatlik süre zarfında giriş yaptığınız sürece sınavı tamamlamak için 60 dakikanız olacaktır.

Sınava başvurmamış olan öğrenciler sınava giremeyeceklerdir.

Sınav sonuçları 01.10.2019 Perşembe günü ilan edilecektir. Sınav sonuçlarına, bu tarihi takiben 3 (üç) iş günü içerisinde This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. mail adresine gönderilecek ıslak imzalı dilekçe ile itiraz edilebilecektir.

Örnek sorulara Yabancı Diller Yüksekokulu Modern Diller Bölümü sayfasından ulaşılabilir.

Önemli Not! 

  • Yabancı Diller Y.O. Mütercim-Tercümanlık Bölümü öğrencileri ve Fen-Edebiyat Fakültesi Biyoloji, Matematik, Kimya ve Fizik bölümü öğrencileri bölümleri %100 İngilizce olduğu için bu sınava giremezler.
  • Turizm Fakültesi öğrencilerinin İngilizce 1-2 dersleri 9 kredilik olduğu için YÖK 5-i kapsamındaki İngilizce 1-2 derslerinin içerikleriyle aynı olmadığından dolayı bu sınava giremezler

DUYURULAR

  • Adres: Yeniçağa Yerleşkesi Camiatık Mah. Sultan Reşat Cad. No:103 14650 Yeniçağa/Bolu
  • Tel: +90 374 341 2076 Fax: +90 374 341 2077  
  • Email: yenicagaibu.edu.tr
Top